Бязь і ранфорс: як пояснити різницю
Покупці часто задають питання «У чому різниця?», бажаючи не помилитись у виборі.
Ми розуміємо, що люди, не дотичні до справ швейних, не хотіли б занурюватись у терміни та детальні роз'яснення, а отримати натомість зрозуміле і лаконічне пояснення. Тому викладаємо його тут:
✂️ Ранфорс - це, умовно кажучи, «бязь покращена», він має всі її хороші характеристики, та приємніший на дотик, більш гладкий і м'яка який.
Якщо ж потрібно пояснити детально:
• Що спільне? Бязь і ранфорс - тканини простого переплетення (нитки переплетені перпендикулярно), у складі 100% бавовна. Обидві гігієнічні, гіпоалергенні, мають високі показники гігроскопічності та повітропроникності (забезпечують чудову терморегуляцію в будь-яку пору року). Їх основне призначення: постільна білизна, домашній та дитячий текстиль.
• Чим відрізняються? Ранфорс тчуть із тонших, краще скручених ниток, тому в 1 см тканини їх можна нарахувати більше, ніж у бязі. Також ранфорс проходити процес мерсеризації - він підвищує її зносостійкість, забезпечує збереження яскравості після багатьох прань, надає матеріалу ще більшої м'яка якості та шовковистості, легкого блиску, зменшує % усадки до 3-5%. Бязь більш матова, нитки товщі і пухкіші, тканина зазвичай менш м'яка, ніж ранфорс, не шовковиста (годиною зустрічається і дуже м'яка бязь, часом - дуже цупка), сідає на 5-7%.
✂️ Обидва типи тканин мають дуже широку сферу застосування: крім постільної білизни їх також використовують для пошиття легкого і домашнього одягу, аксесуарів для немовлят (кокони, конверти, ковдрочки, бортики в ліжечка, подушки, пелюшки, підстилки), дитячих ігрових наметів, тіппі, ковриків, кошиків та багатьох інших промов.
✂️ І бязь, і ранфорс прості у догляді. Рекомендації такі:
- перше прання навиворіт при 20 градусах, наступні - при 30-40 градусах з неагресивними пральними засобами;
- не переповнюйте барабан, щоб на тканинах не утворювались заломи;
- сушіть вертикально не на «прямому» сонці, не пересушуйте;
- бавовняні тканини після прасування стають менш гігроскопічними і повітропроникними, тому рекомендуємо прасувати лише за необхідності при середній-високій температури з використанням пару (наприклад, речі для новонароджених, алергіків).
Ваш Котонвіль
- Перкаль - одна з кращих тканин для постільної білизниПостільна білизна з перкалі дуже тонке, але в той же час дуже міцне. Більш того, тканина приємна на дотик і дуже легка. За вартістю перкаль дешевше, ніж сатин, і майже в два рази дорожче, ніж бязьЧитати
- Цікаво про бавовні: від вирощування до виробництва тканини (відео)Бавовна є натуральне волокно, яке отримують з дозрілих плодів такої рослини як бавовник. Якість бавовни залежить від довжини волокна – чим довше волокно, тим тканину краще і якісніше.Читати