Продавець COTTONville • тканини для шиття і рукоділля • роздріб та опт розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4001 відгук
promo_banner
• місто тканин • COTTONville ✁

Як шити з трикотажу без оверлока і распошивалки

Як шити з трикотажу без оверлока і распошивалки

Перш за все необхідно знати про спеціальному обладнанні для пошиття трикотажу, пристосуваннях та матеріалах, які спростять роботу з цією тканиною, а також про прийоми шиття, які можуть заповнити відсутність такого обладнання.

 

Для пошиття виробів з трикотажу використовується спеціальна машинка - плоскошовная машина-распошивалка (машина ланцюгового стібка). Шов у неї із зворотного боку схожий на кіску. А для сточування і обробки зрізів трикотажних тканин використовується трикотажний четырехниточный оверлок, з розтягує тканина диференциальной рейкуой з одночасною прокладкою стачивающего ланцюгового стібка. Деякі вироби можна зшити з допомогою одного тільки оверлока.Також для пошиття трикотажу застосовуються спеціальні голки і нитки. Багато хто, намагаючись шити трикотаж на звичайній швейній машинці, помічали, що вона ну ніяк не хоче робити красиву і рівну строчку. У ній утворюються пропуски, нижня нитка може петлею або обриватися. Чому так відбувається і як можна це виправити?

 

Нижче будемо розбиратися, як же все-таки можна обійтися без спеціальних швейних машин для трикотажу і яке обладнання, матеріали і пристосування потрібно використовувати для отримання якісної рядки. Розглянемо й інші фактори, які можуть впливати на її якість.

 

1. Спеціальні голки для трикотажу (завдяки закругленій голівці голка входить у тканину, розсовуючи нитки, а не протикаючи їх, виключаючи пошкодження матеріалу (якщо використовувати звичайні гострі голки в матеріалі утворюються дрібні дірочки і після декількох прань по швах можуть піти стрілки). Ці голки бувають двох видів: jersey (для вовняного та бавовняного трикотажу) та stretch (для синтетичного, а також высокоэластиного трикотажного полотна або з вмістом лайкри).

 

2. Розмір голки. Важливе значення для одержання гарного шва має правильний вибір розміру (номери) голки, який вибирається у відповідності з щільністю зшиваються тканин.

Тонкий трикотаж: розмір голки 60, тип голки H, H-S
Середній трикотаж: розмір голки 70-80, тип голки H-SUK
Грубий трикотаж: розмір голки 80-90, тип голки H-SUK
Тонкий високоеластичний трикотаж або полотно з лайкрою: розмір голки 65-70, тип голки H-S
Середній високоеластичний трикотаж або полотно з лайкрою: розмір голки 80-90, тип голки H-S

 

3. Подвійна голка – поєднує в собі дві голки в одному тримачі і веде паралельно два рядки, підходить до будь машинці. Застосовується для обробки пройм і низу виробів. На лицьовій стороні шва будуть дві паралельні строчки, а на зворотній стороні - зигзагоподібний шов. Голки мають три розміру (70, 80, 90) і три типу (універсальні, для щільних тканин, для вишивання), відстань між голками зазначено на упаковці мм (1.6, 2.0, 2.5, 3.0, 4.0, 6.0). Чим вище число, тим більша відстань між голками. Іли 4.0 6.0 і призначені тільки для прямої строчки. Дві котушки встановіть на тримачі так, щоб вони разматывались в різні боки (за годинниковою і проти годинникової стрілки), щоб нитки не путались. Якщо у вашій машинці тільки один утримувач, можна пристосувати для утримування другої котушки невеликий коробок.

 

4. Верхній транспортер ("лапка для трикотажу" або "крокуюча лапка") – це пристосування допомагає більш зручно зшивати 2 шари слизькій тканини-стрейч, дуже щільні тканини або "бутерброди" з тканини і ущільнювача: допомагає просувати верхній шар тканини, в той же час, коли нижні зубці швейної машинки просувають нижній шар тканини. Обидва транспортера забезпечують одночасне просування шарів тканини з однаковою швидкістю і тканини зшиваються рівномірно. Без цієї лапки можна обходитися, якщо перед зшиванням приметать шари вручну, але на це потрібно витратити додатковий час. Не полінуйтеся це зробити, адже без приметывания і без крокуючої лапки є всі шанси зшити тканини нерівномірно - з утяжкой (припорсадкой) нижнього шару, з-за чого вам доведеться витратити ще більше часу, щоб розпороти і переробити сходинку.

 

5. Нитки для трикотажу. Прямострочные машинки "не любить" шити трикотаж. Але, сучасні побутові машинки справляються з завданням, якщо дотримуватися деякі вимоги. Одне з основних - якісні нитки і правильний натяг. Швейні нитки для трикотажу повинні бути міцними, еластичними, гладкими і тонкими. Практично всі види сучасних ниток відповідають цим параметрам. Тим не менше, потрібно дослідним шляхом визначити, який тип нитки краще підійде для вашої машинки.

 

6. Натяг. Перш ніж шити трикотаж потрібно правльно налаштувати натяг верхньої і нижньої нитки. Зазвичай нижню нитку регулювати не слід, але при пошитті трикотажу часто це дозволяє усунути петляние нитки в рядку. Якщо при натягуванні верхньої нитки петляние внизу не припиняється, значить спробуйте трохи послабити натяг нижньої нитки. Коли ви сточуються деталі з трикотажної тканини, в одному з напрямків рядок буде більш ослабленою (зазвичай у поперечному). Усунути цей "ефект" з допомогою натяг не вийде, оскільки трикотаж під впливом лапки і зубчиків ркейки розтягується, а пізніше приймає колишню форму і стібки послаблюються. Тиск лапки теж необхідно обов'язково регулювати. Щоб усунути такий ефект використовують стабілізуючі прокладки (смужки з тонкого паперу). При шитті під тканину прокладається паперова смужка, а пізніше акуратно висмикується з шва. Якщо ви замінили голки і підібрали нитки, відрегулювали натяг, а петляние і пропуски не зникли, значить потрібно регулювати швейну машину. Налаштувати машину на пошиття з трикотажної тканини може досвідчений майстер.

 

7. Підготовка тканини для розкрою. Якщо ви придбали синтетичнский або високоеластичний трикотаж, готувати до розкрию його не потрібно, адже вона дає зовсім незначну усадку, можна просто пропрасуйте її праскою з парою. А якщо ви вибрали натуральний трикотаж (в основі якого волокна віскози, бавовни, вовни), то необхідно пам'ятати про те, що він обов'язково дає усадку, часто навіть після другого прання. Тому до розкрою тканину потрібно декатировать (бавовняний трикотаж двічі випрати, віскозний - можна замочити у воді при 30-40°, вовняний трикотаж - зволожити або пропрасувати з відпарюванням до 100°). У будь-якому випадку, потрібно попередньо пропрасувати шматочок тканини, щоб визначити ступінь усадки і розтяжності. Прати трикотаж можна вручну або машинкою вна ручному режимі для делікатних тканин з віджиманням на мінімальних обертах, використовуючи порошок-гель або шампунь для прання.

Гладити трикотаж потрібно через проутюжник з виворітного боку, оскільки він може лисніти від праски. Стежте, щоб ненароком не загладити затрісок та трикотажі, його дуже складно потім розгладити, а іноді і зовсім неможливо. Не розтягуйте трикотаж праскою (розправляйте обережно долонею, праска не придавлюйте - дбайливо притискайте-відпускайте). Не можна гладити трикотаж мокрим або дуже вологим - він витягнеться і стане менш еластичним.

 

8. Правила розкрою. Розкладайте трикотаж, не розтягуючи. Викладаючи викрійку на тканину, стежте, щоб напрямок частковій нитки збігалося з напрямком петельних стовпчиків (позначається на викрійці довгою стрілкою). Парні деталі (наприклад, ліва і права полички) або деталі одній площині (наприклад, поділ і ліф) розкладайте так, що б їх нижні краї дивилися в одну сторону. До слизьким тканин викрійку краще приколювати негострими шпильками або приклеювати шматочками малярного скотча. Слизький трикотаж не можна розкроювати в 2 шари, так як вони можуть зміститися при розкрої. Також можна притискати викрійку трикотажу тягарцями, пересуваючи їх у ході викроювання.

 

9. Як шити з трикотажу, застосовуючи звичайну сходинку. Шити з трикотажних тканин можна звичайної рядком, звичайними нитками, але обов'язково трикотажними голками. При зшиванні деталей необхідно трохи розтягувати тканина: великим і вказівним пальцями трішки розтягуйте тканина в обох напрямках - перед і за лапкою, при цьому встановлюйте невелику швидкість шиття і стежте, щоб не розтягнути тканина дуже сильно, - шов може вийде розтягнутим і піде хвилями. Можна застосувати кілька прийомів, щоб зробити рядок більш розтяжної: якщо стібок прокладати дуже дрібним, він буде мати більший запас розтяжності і акуратно виглядати. Також необхідно вибирати більш еластичні нитки і добре відрегулювати натяг, щоб шов не припосаживал, не стягував тканина при шитті. Якщо у вас все ж не виходить зробити красивий шов з-за того, що лапка з транспортером занадто натягують тканину чи ви самі перестаралися з розтягуванням, то пробуйте прокласти строчку з использванием папери, як було описано вище.

 

10. Еластичні строчки. На сучасних побутових швейних машинках є кілька видів рядків, які володіють еластичністю при розтягуванні. Найпростіша - зигзагоподібна рядок (для більшої еластичності встановити довжину стібка 3 мм, ширина 1 мм), є також рядок з використанням подвійної голки, оверлочна рядок (схожа за якістю на оверлочну) і трикотажна рядок (три стібка вперед, один назад). Можна настроїти вибрану вами рядок для пошиття трикотажу таким способом: скласти тканину у два шари, прострочити зигзагоподібної рядком, після чого розтягнути шов руками з зусиллям. Подивившись, яка саме нитка лопнула - верхня або нижня, можна зрозуміти, яке натяжениее - нижнє або верхнє - потрібно послабити або посилити. Необхідно домогтися того, щоб нитки рвалися одночасно або зовсім не рвалися, чт обудет свідчити про рівномірно відрегульованому шві, який буде володіти найбільшою ступенем еластичності.

 

11. Можливі труднощі в роботі з трикотажем. Буває, що сшиваемые шари трикотажу настільки слизькі або еластичні, що транспортеру з лапкою не вдається рівномірно їх просувати, в результаті шов і один з шарів може перерастягиваться, перекошуватися - в цьому випадку все ж рекомендується приділити час і приметать деталі перед прострачиванием. Також тут стане в нагоді "крокуюча лапка" або рядок з використанням тонкого паперу або спеціальної водорозчинній плівки-стабілізатора. Про ці способи ми вже згадували вище, але є ще така хитрість - можна накрохмалити місце шва за допомогою пензлика та крохмального розчину, після висихання тканина вже не буде слизькою. Рішенням іншої проблеми - занадто тонкий трикотаж, який лапка не може як слід притиснути - може стати регулювання положення лапки або підкладання декількох шарів папірусного паперу під тканину. Деякі види трикотажу занадто легкі і в'язкі, під час строчки при ході голки такий трикотаж піднімається вгору разом з голкою – тому виникають пропущені стібки або два стібка на одній точці. Таке може бути і в тому випадку, якщо голка не нова і має шорсткості. Вихід може бути таким – покладіть поверх тканини тонкі смужки паперу на сам шов, для цієї мети можуть стати в нагоді паперові рушники або аптечний бинт.

 

Тепер перейдемо до техніки обробки елементів виробу і зшивання деталей (бічні і плечові шви, обробка горловини і пройм, подгибка низу виробу).

 

 

 

 

 

 

Інші статті
Контакти
+380 (67) 362-53-03
Аня (Viber 9-17:00 пн-нд)
+380 (67) 362-53-03
Аня (Viber 9-17:00 пн-нд)
+380 (99) 626-52-62
Наталя (9-17:00 пн-пт)
+380 (96) 990-80-17
ГУРТ та терміновий зв'язок
просп. Перемоги, 19, індекс 45405, Нововолинськ, Україна
COTTONville • тканини для шиття і рукоділля • роздріб та опт
Аня і Наталя
+380673625303
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0017:00
  • Вівторок
    09:0017:00
  • Середа
    09:0017:00
  • Четвер
    09:0017:00
  • Пʼятниця
    09:0017:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner