Перкаль - одна з кращих тканин для постільної білизни
Опис, властивості, склад
Перкаль виготовляють особливим, хрестоподібним плетінням довгих, некручених волокон, завдяки чому тканина виходить дуже щільним, з гладкою, приємною на дотик, бархатистою поверхнею. При цьому вона тонка і легка, так як виткана із тонких і середніх номерів ниток. Волокно попередньо обробляється спеціальним просоченням – шихтою. Сучасний склад суміші абсолютно безпечний, він робить нитки ідеально гладкими і склеює їх між собою. Довгі, проклеєні волокна і тип плетіння, роблять перкаль дуже міцною, що і привернуло авіаторів і мореплавців. Гідно її оцінили і в легкій промисловості – з полотна виходять герметичні, непроникні ковдри, постільна білизна, одяг і предмети побуту. Залишатися затребуваною століттями перкалі допомагають корисні властивості: Зносостійка – витримують інтенсивну експлуатацію і регулярне прання, не вигорає, не линяє, не сідає. Проникна – незважаючи на обробку і щільність, добре пропускає повітря, дозволяючи шкірі дихати. Екологічна – не викликає алергічних реакцій і дерматитів, не електризується. Невибаглива – не вимагає особливого догляду і спеціальних засобів. У якісної перкалі немає просвітів в переплетенні, в чому можна легко переконатися візуально. Це пояснюється великою кількістю ниток на 1 см2, в залежності від сорту 35 – 65 штук. Навіть гостре перо не проб'ється крізь таке полотно. Найчастіше перкаль, це натуральна тканина з 100% бавовни, його часто так і називають – «перкаль бавовна». Для поліпшення характеристик деякі виробники можуть додавати синтетичні або натуральні волокна (бавовна, льон). Це теж буде перкаль, так як зберігається спосіб виробництва – хрестоподібне переплетення і довгі волокна.
Порівняння перкаль з найближчими аналогами
Не тільки перкаль тчуть з бавовняного волокна, але і інші популярні натуральні тканини мають схожі характеристики. Сатин – тчуть із скручених в подвійну ниток, попередньо оброблених для додання гладкості. Тканина виходить м'яка, приємна на тіло, на вигляд і на дотик нагадує шовк. Сатин також використовують для пошиття одягу і постільної білизни. За характеристиками сатин і перкаль схожі, але перкаль вважається міцнішим, а сатин виграє за зовнішніми даними, він володіє матовим блиском. Тут докладно описаний склад сатину. Поплін – тчуть з різних за товщиною ниток, отримуючи двосторонню тканина з рельєфною поверхнею. Полотно щільне, міцне, приємний для тіла, зносостійке. Основне призначення – пошиття постільної білизни, але затребуваний матеріал для одягу і домашнього начиння. Поплін кілька грубіше і товщі перкалі, але практично не поступається по іншим характеристикам. Тут можна прочитати відгуки про матеріалі поплін. Також читайте, ніж сатин відрізняється від попліну. Бязь – традиційного полотняного плетіння, волокна неоднорідні, без попередньої обробки. Тканина має виражену рельєфну поверхню, з неї шиють постільну білизну, відрізняється тривалим терміном використання. Матеріал грубуватий, люди з чутливою шкірою такий комплект не оцінять. Читайте, що краще: перкаль або бязь. Бязь поступається сатину, поплину і перкалю за зовнішніми даними, вона не така декоративна й на тіло не дуже приємна. А ось сатин, поплін і перкаль, володіють приблизно рівними параметрами, але довше прослужить перкаль. Якщо вибирати виходячи з терміну служби, перкаль виграє, а якщо подобається блиск, лідирує сатин. Що краще, залежить від уподобань і можливостей – натуральна бавовна пристойно варто. Недарма перкалевое постільна білизна вважається елітним. Тонкощі догляду Так як при виробництві тканини використовується склеювальний склад, існують певні тонкощі догляду, дозволяють продовжити термін служби перкаль. Прання – машинна або вручну, але при середніх температурах, максимум — 60°C. Не варто застосовувати їдкі, відбілюючі засоби, вони можуть пошкодити волокна. Застосування кондиціонерів зробить перкаль ще м'якше і ніжніше. Новий виріб краще змити прохолодною воді з мінімумом порошку для кольорових тканин. Отжим на низьких оборотах. Прасування – теплою праскою, межа — 150°C. Якщо перша прання з обмеженнями, то в подальшому матеріал не доставляє ніяких турбот.
У нашому магазині доступні до замовлення такі забарвлення перкаль:
- Палітра кольорів гладкофарбованого ранфорсуШирина 240 см, 100% бавовна, фарбований з обох сторінЧитати
- Бязь і ранфорс: як пояснити різницюЯк просто або навпаки детально пояснити різницю між цими тканинами споживачу.Читати