Цікаво про бавовні: від вирощування до виробництва тканини (відео)
Історія бавовни
Бавовна – це одне з найдавніших волокон, яке почали виробляти люди. Перші згадки про це матеріалі були зроблені єгиптянами близько 12000 років тому. Найдавніші вироби з бавовни, які знайдені, були зроблені більш 5000 років тому.
Бавовна у виробничих цілях почали вирощувати вперше в Індії, яку вважають батьківщиною бавовняної тканини. У стародавніх індійських писаннях говорилося, що волокна бавовни використовуються для подушок Богів, сон на яких допомагає знайти спокій і заспокоєння.
В Європі бавовна з'явився тільки в 350 році до н. е. Він був привезений в Грецію з Малої Азії. Потім процес вирощування цієї рослини був вивчений в Північній Африці, Іспанії та Італії.
Перші згадки про бавовняному матеріалі в російській літературі датуються другою половиною XV століття. Але до початку XIX століття виробництво такої тканини було невеликим і зосереджувалася в декількох місцях.
Виробництво у багатьох країнах спочатку було дуже складним і здійснювалося вручну. Згодом були винайдені спеціальні машини з оброблення бавовни і виготовлення волокон, які дозволили значно збільшити обсяги виробництва.
Незважаючи на те, що історія обробки і використання бавовни налічує багато століть, значну роль у текстильній промисловості цей матеріал став займати тільки в XIX столітті.
Технологія виробництва
Бавовна отримують з насінної коробочки – плоду бавовнику. Весь процес виробництва складається з декількох етапів.
- Після дозрівання плоду бавовнику насіннєва коробочка розкривається, її збирають працівники вручну або промислові хлопкоуборочные машини. Зібрані волокна з насінням називають бавовна-сирець.
- Зібраний бавовна-сирець відвозять на хлопкопріемний пункт. Тут його зважують і складують.
- Потім сировину відправляють на бавовноочисний завод. На ньому на спеціальних машинах іменованих лінтер, джин та ін. відокремлюють волокна від насіння і сортують по довжині.
- Волокна бавовни пресуються в білосніжні мішки і відправляють на склад готової продукції. З таких квп роблять безперервні волокна – нитки (пряжу). У ткацькому виробництві пряжі шляхом переплетення ниток роблять тканину, а з тканини – готовий виріб.
Переплетення бавовняної тканини може бути різним: полотняним, сатиновим, саржевим, мелкоузорчатым.
- Палітра кольорів гладкофарбованого ранфорсуШирина 240 см, 100% бавовна, фарбований з обох сторінЧитати
- Бязь і ранфорс: як пояснити різницюЯк просто або навпаки детально пояснити різницю між цими тканинами споживачу.Читати